ROACCUTANE

Kapsułki Roaccutane zawierają aktywny składnik izotretynoiny, która należy do grupy leków znanych jako retinoidy, które są pochodnymi witaminy A.

Tabletki Roaccutane wpływają na regulację syntezy wewnętrznej warstwy skóry oraz wydzielanie łoju. Występuje jako kapsułki 2,5 mg, 10 mg i 20 mg. Dawkowanie ustalane jest przed lekarza, który zalecił stosowanie preparatu. Przelicza się ją według masy ciała pacjenta 0,3-1 mg/kg wagi ciała dziennie. Maksymalna dzienne spożycie preparatu nie może przekraczać 75 mg.

1 etap badań – analizy laboratoryjne

W początkowym stadium kuracji z Roaccutane trądzik może ulec pogorszeniu jednak, badania dowiodły, że w ciągu 7 do 10 dni zaczerwienienia twarzy ustępują. Całkowity czas trwania kuracji to 12-16 tygodni. Kurację można powtórzyć po upływie 8 tygodni od zaprzestania stosowania leku. Przed rozpoczęciem stosowania środka kobiety muszą wykonać badanie potwierdzające, że nie są w ciąży, ponieważ izotretynoina może powodować poważne i nieodwracalne uszkodzenia płodu.

2 etap badań – zastosowanie

Lek na trądzik Roaccutane stosuje się w przypadku chorób łojotokowych m.in. trądziku, oraz chorób charakteryzujących się zaburzeniami w syntezie zewnętrznej warstwy skóry.

3 etap badań – opinie

88% stosujących preparat Roaccutane uskarżało się na suchość błon śluzowych, wysuszone usta, pęknięcia skóry w kącikach ust, zaczerwienienie skóry.

U osób stosujących środek na trądzik dłużej niż dwa miesiące zauważono wypadanie włosów i łuszczenie się skóry. Pozostały procent ankietowanych potwierdza wystąpienie mdłości, nadmiernego pocenia się, zmiany naskórka wokół paznokci. Tylko 26 osób na 100 zdecydowało się dotrwać do końca kuracji, z czego po upływie 8 tygodni nikt nie podjął się dalszego leczenia.

Podsumowanie

Niepożądane dolegliwości związane ze stosowaniem preparatu zanikają po zakończeniu kuracji lub po zmniejszeniu jego dawki. Nie powinno się jednak samowolnie bez konsultacji z lekarzem przerywać kuracji lub zmniejszać dawki leku.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tabletki na trądzik. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.